297729404691933
top of page
elcashmere

Пілінг. Все що потрібно знати

Пілінг – маленькі ковтунці, які з’являються на вашому в’язаному одягу, жакетах чи пальто. Чи є пілінг ознакою поганої якості виробів? Як позбутися ковтунців не пошкодивши одяг?

Чому деякі текстильні вироби кошлатяться більше, ніж інші?

Пілінг – або ковтунці – це надлишки волокон, які потрапляють на поверхню одягу. Наскільки ковтунці вкриють ваш светр, пальто чи спортивний костюм, залежить від якості та особливостей тканини. Ворсинки від регулярного тертя заплутуються, утворюючи маленькі ковтунці, які псують зовнішній вигляд речей.

З більшою ймовірністю ковтунці з'являються, якщо:

- у складі натурального волокна присутня синтетика;

- нитка, з якої в'язаний трикотаж, складається з акрилу;

- тканина або виріб виготовлені з пухкої нитки з довгими волокнами;

- за виробом неправильно доглядали, наприклад, прали невідповідно до інструкції;

- виріб піддавалися регулярному тертю, наприклад светр може постійно тертися об ремінь чи сумку.


Що потрібно враховувати при покупці трикотажу?

Почніть з читання етикетки по догляду. Якщо в складі з натуральною тканиною є синтетика – відмовляйтесь від покупки!

Існує різниця між синтетичними ковтунцями та ковтунцями на натуральних тканинах. Синтетичні ковтунці видалити практично неможливо, а ковтунці на натуральних тканинах видаляються легко. Синтетичний пілінг часто псує поверхню тканини, коли ви намагаєтеся видалити ковтунці. Цієї проблеми не буде з одягом з натуральних тканин. Весь трикотажний одяг, що містить акрил, буде утворювати багато ковтунців, оскільки акрил складається з дуже коротких і дуже прямих волокон. Акрил може гарно виглядати на вітрині магазину, але це тканина, яка, насправді, не носиться гідно. Кашемір відноситься до числа тих натуральних тканин, які можуть дуже кошлатитись, але це не є ознакою поганої якості.


Чи є ковтунці ознакою поганої якості?

Для деяких тканин так! Акрил і суміші, що містять акрил, надзвичайно схильні до пілінгу.

Весь кашемір та вовна будуть кошлатитись. Поява ковтунців - це цілком нормальне, природне явище для натуральної пряжі і це має допомогти вам зрозуміти, що ваші речі зовсім не низької якості. Кашемір низької якості, який виготовлений з коротких волокон, буде кошлатитись більше, ніж високоякісний.

Кашемір в магазинах масмаркету ніколи не буде якісним! Це швидка мода, націлена на миттєві продажі та прибутки, а не на якість!


Як видалити ковтунці?

Існує багато різних методів видалення ковтунців, деякі більш успішніші за інші.

Використовуйте професійну бритву для тканин від швецького бренду Steamery

Бритва для тканин Pilo втягне ковтунець та обережно відріже його. Ця бритва дуже потужна і одночасно обережна з делікатними тканинами. Бритви від бренду Steamery обертаються приблизно 10 000 разів на хвилину, тоді як інші засоби для видалення ковтунців, які ви знайдете у магазинах електроніки, обертаються приблизно 3 000 разів. Така потужність бритви забезпечує чистий зріз, таким чином зменшуючи ризик ослаблення нитки. Pilo призначений для видалення ковтунців як на синтетичних, так і на натуральних тканинах, але синтетичні ковтунці набагато важче видалити з задовільним результатом. Єдиним мінусом є те, що потрібно звернути увагу на заряд акумулятора перед проведенням чистки одягу. Ваш Pilo, у якого ось-ось сяде батарея, буде обертатися з меншою швидкістю, скоріш як «звичайна» машинка для видалення ковтунців. Також не забудьте чистити тканинну бритву. Контейнер потрібно звільняти досить часто, адже Pilo почне повільно працювати, особливо, якщо на одязі багато ворсинок і ковтунців.

Збривання ковтунців одноразовою бритвою

Бритва справляється лише з деякими предметами одягу, але є небезпечною для інших. Вона ефективниа у боротьбі з ковтунцями на так званих «тканих тканинах високої щільності», наприклад, вовняне пальто з ковтунцями на внутрішній стороні рукавів та під пахвами. Використання бритви на трикотажних, особливо, рельєфних виробах не ефективно, ковтунці не зникнуть за один раз, цю процедуру потрібно повторити декілька разів.


Средства для чистки кашемира
кашеміровий гребінець

Розчешіть ковтунці кашеміровим гребінцем

Гребінець добре працює з кашеміром, адже ковтунці на кашемірі дуже особливі. Але недоліком є ​​те, що гребінець вириває ковтунці з тканини, а це небажано робити постійно. Ми не рекомендуємо вам регулярно розчісувати кашемір. Гребінець також неефективний для будь-якої іншої тканини, крім кашеміру.


Бритва для шерсти. Средства для ухода за кашемиром
механічна бритва для тканин

Спеціальна механічна бритва для видалення ковтунців

Ця бритва насправді досить проста і добре працює на вовняних пальто, жакетах та інших тканинах високої щільності. На жаль, вона не завжди делікатно працює з трикотажним одягом, тому ми рекомендуємо використовувати її з обережністю, спробувавши її роботу спочатку з внутрішньої сторони вашого светру. Така бритва має 2 сторони, одну для більш щільних тканин, а іншу для делікатних.


Отже пілінг – це частина природного процесу для кашемірових та вовняних тканин. Пам'ятайте, що весь кашемір та вовна кошлатяться, особливо коли нові. Якщо ви не можете терпіти видалення ковтунців, ми рекомендуємо взагалі уникати кашеміру. Видалення ковтунців з кашеміру та вовни є частиною порад по догляду.


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page